تبلیغات
::.خبرگزاری شوط و ماکو.:: - پایانه صادراتی منطقه آزاد ماکو به زودی افتتاح می شود
::.خبرگزاری شوط و ماکو.::
اخبار روز شهرستانهای شوط،ماکو و حومه...
با سلام. با تلاش های فراوان تیم خبری شوط و ماکو، نسخه ی جدید خبرگزاری شوط و ماکو راه اندازی گردیده است. همینک آخرین و بروزترین اخبار را در نسخه جدید سایت ما دنبال نمایید:

ورود به نسخه جدید


پایانه ماکو
افتتاح این پروژه بزرگ که عملیات اجرایی آن در دولت تدبیر و امید آغاز شده است، می تواند ضمن تامین فضای لازم برای تردد و توقف کامیون‌های حمل بار، فضای آسوده و راحتی برای رانندگان جاده‌ای فراهم نماید.

خبرگزاری ایلنا : حجم بالای ترانزیت کالا از مرز بازرگان، الزام وجود ترمینالی مناسب جهت استقرار ماشین‌های ترانزیتی را پدید آورده است که نه تنها موجب تنظیم و تسهیل هرچه بهتر امور گمرکی مربوط به این کامیون‌ها می‌شود، بلکه کاهش ترافیک در جاده کمربندی ماکو و سهولت رفت و آمد در این گذرگاه نیز به همراه دارد.به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ماکو، برای نیل به این هدف، سازمان منطقه آزاد ماکو طی چند قرارداد مجزا، اقدام به ساخت ترمینالی در محدوده‌ای به مساحت ۱۲ هکتار با سرمایه‌گذاری بالغ بر دویست میلیارد ریال در منطقه مرزی بازرگان کرد.

این ترمینال شامل بخش‌های مختلفی از قبیل  ۳ سوله و یک هانگار با مساحت بیش از ۱۲۰ هزار متر مربع، ساختمان پست برق با مساحت ۱۶۰ مترمربع در دو طبقه، سوله تاسیسات با مساحت ۱۲۵ متر مربع، کانال کشی به طول ۶۲۰ متر، جدول گذاری به طول ۵ هزار متر، برج‌های نوری به تعداد ۱۲ عدد، پایه‌های دوربین به تعداد ۴۰ عدد، ساختمان اداری در دو طبقه، ساختمان نگهبانی و سردرب ورودی، تاسیسات مکانیکی و برقی و تاسیساتی محوطه ترمینال و در آخر محوطه‌ای با پوشش کف بتن غلتکی به ضخامت ۲/۰ متر و مساحت بیش از  ۶/۷ هکتار می‌باشد.

علیرغم تنوع و گستردگی کارهای این مجموعه اهمیت پروژه و تلاش همه جانبه عوامل دست اندر کار موجب گردید تا ساخت این مجموعه با سرعتی خارق العاده انجام پذیرد و امکان بهره برداری از آن در روزهای آتی فراهم شود.

افتتاح این پروژه بزرگ که عملیات اجرایی آن در دولت تدبیر و امید آغاز شده است، می تواند ضمن تامین فضای لازم برای تردد و توقف کامیون‌های حمل بار، فضای آسوده و راحتی برای رانندگان جاده‌ای فراهم نماید. ضمن اینکه بهره‌برداری از این پروژه می تواند سطح و وزن ترانزیت و تجارت جمهوری اسلامی ایران در منطقه را افزایش دهد و آنچه که در تراز و شان ملت فهیم ایران اسلامی است را فراهم نماید.
ارسال توسط رسول محمدنژاد صرفا" جهت اطلاع
آخرین مطالب