تبلیغات
::.خبرگزاری شوط و ماکو.:: - روستای خوك در شهرستان شوط به خودكفایی امدادی رسید
::.خبرگزاری شوط و ماکو.::
اخبار روز شهرستانهای شوط،ماکو و حومه...
با سلام. با تلاش های فراوان تیم خبری شوط و ماکو، نسخه ی جدید خبرگزاری شوط و ماکو راه اندازی گردیده است. همینک آخرین و بروزترین اخبار را در نسخه جدید سایت ما دنبال نمایید:

ورود به نسخه جدید


مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394


دومین روستای خود امدادی کشور معرفی شد

با تلاش یک زوج جوان در جمعیت هلال احمر شهرستان شوط، روستای دیگری در آذربایجان غربی به خودکفایی امدادی رسید.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شوط با اشاره به برنامه های این جمعیت در بسط و گسترش آموزش های همگانی گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در 5 روستای این شهرستان دوره های آموزش امداد و کمک های اولیه در حال برگزاری است.
توحید اسماعیل زاده از تحقق شعار "هر خانواده یک امدادگر" در روستای "خوک" شهرستان شوط خبر داد و افزود: به همت یک زوج جوان مربی توانستیم این روستا را که در 10 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد با 77 خانوار و 283 نفر جمعیت به خودکفایی امدادی برسانیم.
وی در ادامه اظهار کرد: روستای "خوک" اولین روستا در سطح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران و دومین روستا در سطح کشور است که به خود کفایی امدادی می رسد.
اسماعیل زاده اجرای این طرح را در راستای تحقق شعار "هر خانواده یک امدادگر" و در امتداد "طرح جهادی آموزش بیست هزار امدادگر" دانست و تاکید کرد: یکی از معیار های کاهش صدمات جانی پس از بروز حواث و بلایای امدادرسانی صحیح و سریع در لحظات اولیه پس از وقوع حادثه است و چون در مناطق روستایی، ساکنین محلی جزء اولین افراد حاضر در صحنه هستند پس با آموزش و تربیت آنان با مسائل امدادی می توان تا حد قابل توجهی از میزان خسارات جانی و مالی کاست.
ارسال توسط رسول محمدنژاد صرفا" جهت اطلاع
آخرین مطالب