تبلیغات
::.خبرگزاری شوط و ماکو.:: - دانشگاه آزاد ماکو از پژوهشگران برتر تجلیل نمود
::.خبرگزاری شوط و ماکو.::
اخبار روز شهرستانهای شوط،ماکو و حومه...
با سلام. با تلاش های فراوان تیم خبری شوط و ماکو، نسخه ی جدید خبرگزاری شوط و ماکو راه اندازی گردیده است. همینک آخرین و بروزترین اخبار را در نسخه جدید سایت ما دنبال نمایید:

ورود به نسخه جدیداز پژوهشگران نمونه دانشگاه آزاد ماکو تجلیل شد

 

 در مراسمی با حضور فرماندار ، اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو از پژوهشگران نمونه این دانشگاه تجلیل شد.
فرماندار شهرستان ماکو در این مراسم با بیان اینکه متاسفانه پژوهش در کشور ما مغفول واقع شده گفت : امروزه دانش ، آگاهی و علم پایه و اساس قدرت است و کشورهایی که در عرصه بین الملل خودنمایی می کنند به این اصول پایبندند.
وی به لزوم توجه به پژوهش و ایجاد شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود : اگر بخواهیم در منطقه و در حوزه کشورهای خاورمیانه به جایگاهی برسیم باید به این سه اصل مسلح باشیم که این ، نیازمند ارتقاء سطح دانشگاهها ، اساتید و دانشجویان است.
" شاهین علیزاده " دانشگاه را بعنوان خانه و کانون دانش مطرح کرد و گفت : دانشجویان با علم آموزی و پژوهش می توانند دین خود را به مردم و نظام  ادا کند.
ایشان در ادامه با تاکید بر گسترش زمینه های پژوهش و علم آموزی در دانشگاهها و مراکز علمی اظهار داشت : ما باید بجای واردات کالا بصورت تمام شده و کامل ، کارخانجات و علم آن را وارد کنیم و آن را با مراکز علمی و پژوهشی پیوند دهیم.
فرماندار ماکو در ادامه کمبود شرکتهای دانش بنیان که توسط اساتید و دانشجویان و مراکز علمی و آموشی تاسیس شوند ، عدم تخصیص بودجه کافی برای طرحهای پژوهشی در طول سال ، عدم آگاهی از جایگاه پژوهشگران ، نداشتن امنیت شغلی و ... را از جمله مشکلات حوزه پژوهش در کشور برشمرد.
در ادامه مراسم دکتر مشعشعی رئیس و دکتر جلیل زاده معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد واحد ماکو گزارشی از اقدامات و تلاشهای این واحد در جهت ارتقاء سطح این دانشگاه در زمینه های پژوهشی و افزایش تعداد مقالات بین المللی ارائه دادند.
در پایان مراسم از اساتید و دانشجویان برتر در حوزه های مختلف علمی و پژوهشی با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.
بازدید از نمایشگاه دستاوردها ، اختراعات و ابداعات اساتید و دانشجویان این دانشگاه از جمله برنامه های جنبی این مراسم بود.


ارسال توسط رسول محمدنژاد صرفا" جهت اطلاع
آخرین مطالب