تبلیغات
::.خبرگزاری شوط و ماکو.:: - شریف پور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری
::.خبرگزاری شوط و ماکو.::
اخبار روز شهرستانهای شوط،ماکو و حومه...
با سلام. با تلاش های فراوان تیم خبری شوط و ماکو، نسخه ی جدید خبرگزاری شوط و ماکو راه اندازی گردیده است. همینک آخرین و بروزترین اخبار را در نسخه جدید سایت ما دنبال نمایید:

ورود به نسخه جدید


258 دستگاه ماشین آلات سنگین و سبک به دهیاریهای آذربایجان غربی تحویل داده شد

 مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: 258 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و سبک امسال در اختیار دهیاری های استان قرار گرفته است.

عین اله شریف پور روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد ماشین آلات به ارزش 170 میلیارد ریال در سال جاری برای دهیاری های استان خریداری و به آنان واگذار شده است.

وی میزان اعتبارات اختصاص یافته برای عمران و آبادانی روستاها به دهیاری های استان را در سال جاری تاکنون 620 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: امسال برای عمران و آبادانی روستاهای آذربایجان غربی گامهای بسیار خوبی از سوی دستگاههای اجرایی برداشته شده است.

شریف پور اضافه کرد: تا پایان سال جاری پیش بینی می شود 400 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیز بتدریج به دهیاری های استان پرداخت می شود.

وی اجرای طرح هادی را یکی از اولویت های این دفتر در تمام روستاهای بالای 20 خانوار آذربایجان غربی عنوان کرد و افزود: با اتمام تهیه طرح های هادی در 856 روستای بالای 20 خانوار استان، تمامی روستاهای بالای 20 خانوار دارای طرح هادی می شوند.

شریف پور گفت: در حال حاضر در 130 روستای بالای 20 خانوار استان اجرای طرح هادی به صورت نیمه تمام باقی مانده است که با برنامه ریزی های انجام شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اجرای این طرح ها نیز امسال به پایان می رسد.

شریف پور با بیان اینکه دغدغه و اولویت اصلی دفتر امور روستایی استانداری ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در روستاهاست افزود: با اختصاص 20 هزار میلیارد ریال اعتبار دولت به بخش اشتغال روستاییان کشور امیدواریم مشکلات آذربایجان غربی نیز تا حدود زیادی در این زمینه رفع شود.

استان آذربایجان غربی بیش از سه میلیون و 80 هزار نفر جمعیت است که از این تعداد یک میلیون و 480 هزار نفر در مناطق روستایی سکونت دارند.ارسال توسط رسول محمدنژاد صرفا" جهت اطلاع
آخرین مطالب