تبلیغات
::.خبرگزاری شوط و ماکو.:: - فرماندار شوط قبل از خطبه های نماز جمعه خبر اتمام آبرسانی به شوط
::.خبرگزاری شوط و ماکو.::
اخبار روز شهرستانهای شوط،ماکو و حومه...
با سلام. با تلاش های فراوان تیم خبری شوط و ماکو، نسخه ی جدید خبرگزاری شوط و ماکو راه اندازی گردیده است. همینک آخرین و بروزترین اخبار را در نسخه جدید سایت ما دنبال نمایید:

ورود به نسخه جدیدفرماندار شهرستان شوط گفت :گام اول درمدیریت بحران برنامه ریزی دقیق و تبدیل وضعیت بحرانی به وضعیت مطلوب است.

 امروز ظهر فرماندار قبل از خطبه های نماز جمعه در بین نمازگران شهرستان شوط در تشریح بلایای طبیعی اظهار کرد: بلایای طبیعی به مجموعه ای از حوادث زیانبار گفته می شود، که منشاء انسانی ندارند و این حوادث معمولاً غیرقابل پیش بینی بوده و یا حداقل برای مدت طولانی قبل از وقوع، نمی توان آنها را پیش بینی نمود.
وی افزود:بلایای طبیعی دارای انواع گوناگونی از جمله زلزله، سیل، طوفان، گردباد، تگرگ، بهمن، رعد و برق، تغییرات شدید درجه حرارت، خشکسالی و آتشفشان است.
فرماندار ادامه داد: در کشور ایران نیز، 19 تا 25 مهر ماه به عنوان هفته ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی نامگذاری شده است، که آغاز این هفته، همان روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی می باشد، در این هفته تمامی سازمانها و نهادهای مسئول، اقداماتی را در راستای آموزش و اطلاع رسانی عمومی، توانمند سازی پرسنل امدادی و کسب آمادگی لازم برای مقابله با اثرات ناشی از بلایا بر روی جوامع انسانی به مورد اجرا می گذارند.

جبارزاده با تاکید بر اینکه اغلب بلایای طبیعی خارج از کنترل انسان به نظر می رسند، گفت: ولی خسارات و آسیب های ناشی از آنها، به طور چشمگیری قابل کنترل است و این موضوع ارتباط مستقیمی با عملیات پیش گیرانه توسط انسان دارد، همچنین عکس العمل صحیح و اصولی نیز می تواند در کاهش آسیب های ناشی از بلایای طبیعی موثر باشد.
وی مدیریت بحران را ترکیبی از علم، هنر و عمل دانست و افزود: گام اول درمدیریت بحران برنامه ریزی دقیق و تبدیل وضعیت بحرانی به وضعیت مطلوب است.
نماینده عالی دولت در شهرستان شوط گفت: با فرهنگ سازی و اجرای مانورهای تخصصی در بین اقشار جامعه می توان ترس و وحشت و شتابزدگی هنگام وقوع حوادث طبیعی را برطرف کرد و با رعایت اصول ایمنی و استفاده از مصالح استاندارد در ساختمان ها محیطی امن ایجاد و از میزان تلفات در هنگام بروز حوادث غیر طبیعی کاست .
فرماندار شهرستان شوط افزود: یکی از مهمترین مسائلی که بایستی در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی مورد توجه قرار گرفته و در جامعه نهادینه شود ، ارتقاء سطح آگاهی مردم از طریق اجرای برنامه های آموزشی توسط دستگاه های ذیربط از جمله هلال احمر است .
در ادامه فرماندار شهرستان شوط در مورد خطوط انتقال آب شرب از ماکو به شوط گفت: با پیگیریهای به عمل آمده و همکاری مدیر عامل آب منطقطه ای استان درمورد توقف این پروژه  بخاطر معارض موجود در میسر این پروژه بوده، ولی جای خوشبختی است که این خط انتقال به حریم جاده منتقل شده و عملیات لوله گذاری از حریم جاده شروع میشود و انشاءالله مردم شهرستان شوط از آب شرب امسال بهره مند میشوند
جبارزاده در قسمتی از سخنان خود نیز به راههای روستایی اشاره کرد و گفت آسفالت ریزی جاده محور پالان توکن به سنق از مشکلات اصلی مردم بخش مرکزی و بخش قره قویون شهرستان شوط محسوب می شود و در حال اتمام است ولی بعلت شکستگی هایی که در چند نقطه از محور وجود دارد در حال باسازی میباشند که بعدازاصلاح و ترمیم آن قابل بهره برداری می باشد.
فرماندار در مورد سد فشل و مشکلات  آب زراعی منطقه و اعتبارات واریزی به حساب دهیاریها اشاره کرده و به سخنان خود خاتمه داد
.


طبقه بندی: تبلیغات و اطلاع رسانی شهرهای شوط- ماكو- چالدران-پلدشت و روستاهای تابعه، 
ارسال توسط رسول محمدنژاد صرفا" جهت اطلاع
آخرین مطالب