تبلیغات
::.خبرگزاری شوط و ماکو.:: - مراسم جهانی مذهبی قره كلیسا برگزار شد
::.خبرگزاری شوط و ماکو.::
اخبار روز شهرستانهای شوط،ماکو و حومه...
با سلام. با تلاش های فراوان تیم خبری شوط و ماکو، نسخه ی جدید خبرگزاری شوط و ماکو راه اندازی گردیده است. همینک آخرین و بروزترین اخبار را در نسخه جدید سایت ما دنبال نمایید:

ورود به نسخه جدید


مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 15 مرداد 1393

برگزاری مراسم جهانی مذهبی در قره‌ کلیسای چالدران

 فرماندار چالدران گفت: مراسم جهانی مذهبی قره کلیسای چالدران از 9 مرداد ماه آغاز شده و به مدت سه روز ادامه دارد.

به گزارش سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان چالدران، کریم حسین‌زاده افزود: مراسم جهانی مذهبی قره کلیسای چالدران از 9 مرداد ماه آغاز شده و به مدت سه روز به طول می‌انجامد.

وی با بیان اینکه تدابیر لازم برای برگزاری مراسم قره کلیسا در چالدران اتخاذ شده است، افزود: امسال کمپ گردشگری برای اسکان زائران کلیسا به بهره‌برداری رسیده است.

حسین‌زاده همچنین گفت: در راستای شناساندن و معرفی بناهای تاریخی و اماكن گردشگری، اداره میراث فرهنگی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان نیز اقدام به توزیع بروشور‌های  در محل برگزاری مراسم نموده اند.

فرماندار چالدران در ادامه سخنان خود خاطرنشان كرد: به دلیل وجود قره کلیسا در این شهرستان سالانه ارامنه مختلفی از تمام نقاط جهان برای بازدید این کلیسا وارد چالدران می‌شوند.

وی با اشاره به تعداد بازدیدکنندگان قره کلیسا در سال گذشته، گفت: سال 92 بیش از 7 هزار نفر از مسیحیان جهان از این کلیسا بازدید کردند.

فرماندار چالدران میزان بازدیدکنندگان از قره کلیسا را از ابتدای امسال تاکنون بیش از 700 نفر عنوان کرد و افزود: بازدیدکنندگانی از کشورهای مختلف نظیر اتریش، آلمان و فرانسه از ابتدای سالجاری تاكنون از این مكان تاریخی بازدید كرده اند.

گفتنی است قره کلیسا به عنوان یکی از آثار ارزشمند و فرهنگی کشور در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
طبقه بندی: تبلیغات و اطلاع رسانی شهرهای شوط- ماكو- چالدران-پلدشت و روستاهای تابعه، 
ارسال توسط رسول محمدنژاد صرفا" جهت اطلاع
آخرین مطالب